Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za lipiec
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec
Jestem pełen podziwu dla głosujących na "The Settlers"... Dla mnie to gra rewolucyjna, ale nie rewelacyjna, aby się tak nad nią chełpić ;)
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec
Dziwią mnie ciągle powtarzające się te same gry w czołówce. Owszem są legendarne, fajnie się w nie gra, ale ileż można ? Jest przecież tyle ciekawych, mniej znanych gier, a pierwsza dziesiątkę okupują te same gry.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec
Dużą niespodzianką może być obecność w pierwszej dziesiątce gier Syndicate, Breathless

Nio, nagminne głosowanie na obie pozycje przyniosły w końcu efekt.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@waldiamiga, post #3

a ja teraz gram w sensible soccer 96/97 i dawno sie tak dobrze nie bawilem.
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec
A ja Firepower !
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@mailman, post #1

Dokładnie. Superfrog jest rewelacyjna.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@parallax, post #6

Superfrog to ona?
Zresztą... ja nie gustuję w żabach, to nie wiem jak frog wypada :d
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@snajper, post #7

Chodziło mi, że gra rewelacyjne :) A jadł ktoś z was kiedyś żabę? :D Chyba dziś zagłosuję w Games TOP10, albo jutro :D
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@mailman, post #1

...ale w "Settlersów" gra się przyjemnie nawet po latach

Tak troszkę obok tematu, ostatnio zauważyłem jak mój brat przeglądając PPA spisywał tytuły gier do głosowanie i mu się znudziło .
W związku z tym mam pytanie: czy rozważałeś zmianę sposobu głosowania? Np. obok każdego wymienionego tytułu pole "dla ptaszka", na dole przycisk który wprowadzone zaznaczenia zbiera jako listę (a przy tym kontroluje czy aby nie jest ich więcej niż 10), na którą głosujemy w drugim kroku klikając lub wpisując punkty.

Wiem, że taka metoda zafałszuje trochę listę prawdziwych graczy, którzy wpisują to w co naprawdę grają, że znajdą się przypadkowi klikacze, ale założeniem jest ułatwienie leniom - mnie również - głosowania.

Kojarzę, że temat był wałkowany kilka lat temu. Pytanie zadaję w związku z tym, że zwróciłeś uwagę na liczbę głosujących.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@parallax, post #6

dune II to jest temat

The Settlers to kibel


Ostatnia edycja: 01.08.10 16:26:41
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@Skotos, post #9

...ale w "Settlersów" gra się przyjemnie nawet po latach

Na dłuższą metę, ja przyjemności z grania w ten tytuł nigdy nie miałem. Wszystko jest do bólu powtarzalne, przewidywalne i po pewnym czasie wnerwiające.

W związku z tym mam pytanie: czy rozważałeś zmianę sposobu głosowania? Np. obok każdego wymienionego tytułu pole "dla ptaszka", na dole przycisk który wprowadzone zaznaczenia zbiera jako listę (a przy tym kontroluje czy aby nie jest ich więcej niż 10), na którą głosujemy w drugim kroku klikając lub wpisując punkty.

Jeżeli jest ktoś w stanie to oprogramować, to zapraszam do współpracy.

Wiem, że taka metoda zafałszuje trochę listę prawdziwych graczy, którzy wpisują to w co naprawdę grają, że znajdą się przypadkowi klikacze, ale założeniem jest ułatwienie leniom - mnie również - głosowania.

A czy tak trudno podać nazwy 10 gier, w które się grywa obecnie, grywa czasami lub lubiło grywać? Dla mnie to nie jest problem, dla ponad 30 osób raczej też nie. Poza tym, jak sam zauważyłem, przynajmniej chwilę się nad tym posiedzi, a nie kliknie byle jak. Z drugiej strony, to nie jest wypracowanie, aby siedzieć nad tym "do znudzenia" ;)

Kojarzę, że temat był wałkowany kilka lat temu. Pytanie zadaję w związku z tym, że zwróciłeś uwagę na liczbę głosujących.

Zawsze podaję liczbę głosujących. Tym razem po prostu zauważyłem spory przyrost głosów.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@mailman, post #11

Ja często nawet nie muszę wpisywać nazwy gier w rubryki :D bo przeglądarka pamięta :D Oczywiście nie głosuję za każdym razem tak samo :D
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@mailman, post #11

Przyrost głosów zawdzięczać powinieneś oprócz oczywiście głosującym samemu sobie. Bo pamiętam jak w wątku parallax'a napominałeś o głosowaniu co mnie przynajmniej pchnęło do tego by głosować. I na pewno będę to robił systematycznie.

Mam te same odczucia. Settlers grą świetną jest ALE .. no właśnie .. po jakiejś 10 misji zaczyna mi się to nudzić ostro.. i tak nigdy jej nie ukończyłem.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@bombermax, post #13

Bo Settlers na Amidze, to przede wszystkim mozliwosc gry na podzielonym ekranie. Wtedy misje nie sa przewidywalne, a w owczesnym czasie gra we dwoch, na jednym kompie, przez cala noc, to bylo cos, co dawalo duzo emocji i satysfakcji.

Settlers zasluguje z pewnoscia na miejsce w pierszej 10, ale nie powiedzialbym, ze jest gra najlepsza, czy tez, ze zasluguje na miano kultowej. Dla mnie bez podzialu na kategorie, najlepszym tytulem jest SWOS. Tak ze wzgledu na przyjemnosc z gry do dnia dzisiejszego i wciaz te same emocje, jak i na rzesze fanow, wciaz organizowane turnieje etc. Zadna inna gra Amigowa nie moze sie dzisiaj tym pochwalic. Jakiego dawnego Amigowca bys nie zapytal, kazdy pamieta SWOS i dostaje wypiekow gdy o nim wspomina.

Upieram sie, ze lista powinna byc podzielona na kategorie. Po pierwsze tchnelo by to w nia nowego ducha, co zaowocowalo by wiekszym zainteresowaniem i odswiezeniem tego tematu, po drugie mialo by wiekszy sens, bo gier bardzo dobrych na Amige bylo naprawde duzo i trudno czasem czlowiekowi wybrac miedzy dwoma tytulami do dziesiatki, z roznych kategorii gdzie obydwie dawaly tyle samo radosci, ale np. jedna byla bijatyka, a druga strzelanka. Z reszta lista ogolna mogla by zostac, ale oprocz niej mozna by glosowac dodatkowo na poszczegolne typy czyli: bijatyki, strategie, strzelanki, wyscigi etc.

Domyslam sie, ze dla prowadzacego liste jest to problem, bo trzeba wszystko przeflancowac. Trzeba wkladu czasu i pracy, zeby technicznie to opracowac, ale z pewnoscia ma to sens i jest calkiem racjonalnie uzasadnione.
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@Skotos, post #9

Już kiedyś poruszałem ten temat...
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@Duracel, post #14

Jeżeli jest ktoś w stanie to oprogramować, to zapraszam do współpracy.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@mailman, post #16

Wziąłem się, na razie sprawdzam czy to co zaproponowałem wyżej ma sens.
Oczywiście każda konkurencja mile widziana, bo pewnie jak wszyscy tutaj - mogę tylko po godzinach - więc kwestia czasu jest istotna.


[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za lipiec

@Skotos, post #17

Ja moge was wesprzec glownie duchowo i ewentualnie od strony Photoshopa.

Na skryptowaniu sie NIESTETY nie znam, a to byl glowny powod przez ktory zarzucilem prowadzone przez siebie radio (4friends) o tematyce starych gier, coverow ze starych gier, dem itd. oraz klimatu lat 80/90. Przygotowalem cala strone graficznie, radio gralo przeszlo rok czasu, ale nikt nie chcial mi tego za darmo oskryptowac wedle moich wyobrazen i wytycznych wiec radio nie moglo sie rozwijac a za serwer do grania placic musialem co miesiac :/

W ogole obserwuje, ze kiedys wiecej osob chcialo jakos sie wykazac spolecznie, za darmo. Kiedys otwarcie internetowej stacji radiowej (a bralem udzial w tworzeniu trzech), to byla chwila. Dzisiaj kazdy chce kapuche za "pomoc".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem